Detský golfový duel – ŽRGK vs GK Bojnice

Dňa 29.7.2017 sa v Sebedraží uskutočil prvý detský golfový duel o putovný pohár medzi GK Bojnice a ŽRGK. Na základe veľmi dobrých priateľských vzťahov sme sa dohodli, že ako zavŕšenie golfového kempu, ktorý organizoval pre svoje deti bojnický golfový klub, zorganizujeme  súťaž na porovnanie výkonností medzi našimi deťmi a deťmi z miestneho klubu. Dohodli sme sa, že turnaja sa zúčastnia naše najmladšie golfové nádeje, teda hrali deti do cca 12 rokov. Aby sme boli dobre pripravení, miestny klub nám poskytol tréningové podmienky grátis a tak sme si cez týždeň spravili výjazdový tréning, na ktorom sme si s deťmi zahrali miestne krásne ihrisko. Vo štvrtok sme si  dobre potrénovali, spoznali jamky a zahrali sme si toto náročné horské ihrisko.

Samotný duel sa uskutočnil v sobotu 29.7.2017. Ráno po siedmej sme vyrážali zo Žiliny a o deviatej už sme boli v golfovom areáli. Počasie sme objednali nádherné a deti spolu s rodičmi si mohli užiť krásny golfový deň. Opäť musíme pochváliť prístup areálu v Sebedraží, ktorý poskytol za štartovné 5€/dieťa občerstvenie do bagu, minerálku, ovocie, hrací poplatok, žetón na driving range, obed po hre a prekrásne vecné ceny a diplomy pre všetky deti. Tomuto sa dá hovoriť podpora pre deti a mládež, toto je niečo, ako môže golf na slovensku napredovať a môžu nám vyrastať nové golfové talenty.

Za náš tým do súťaže nastúpili – Max Kremeň, Filip Igonda, Lukáš Veselovský a Alex Pilátik. Nesúťažne sa podujatia zúčastnil aj Filip Torous, ale nakoľko bojnický tým nemal vekovo a výkonnostne porovnateľného hráča, do výsledkov sa jeho skóre nepočítalo. Ako kapitán družstva viedol ŽRGK tým PRO tréner Roman Kianička. Bojnice mali vedúceho družstva PRO trénera Jána Kehera. Súťažné kategórie boli tri – deti do 10 rokov na rany, deti nad 10 rokov na rany, súťaž družstiev na rany (3 najlepšie výsledky) . Taktiež sme mali dve vložené súťaže o longest drive a nearest to pin.

Deti sa po roztrénovaní stretli na zahájení turnaja, kde sme si vysvetlili základné pravidlá a podmienky súťaže, dostali skorekarty, rozdelili sa do flightov a súťaž sa začala. Rodičia detí doprevádzali svojich golfistov po ihrisku, povzdbudzovali a fotili. Počasie ako z rozprávky prispelo k dobrej nálade, deti ukázali, že netrénujú nadarmo. Všetky hrali výborný golf a po ihrisku sa pohybovali ako skúsení harcovníci. Bola radosť pozerať sa na dlhé odpaly, na detskú radosť po vydarenej rane, dobrom chipe, či putte. Padli dokonca aj nejaké birdie, čo sa nie vždy podarí ani nám starším.

Po hre sa skontrolovali a podpísali výsledky a deti netrpezlivo čakali na vyhlasovanie výsledkov. Vyhlasovanie sa uskutočnilo v pirátskej lodi. V kategórií do 10 rokov sa umiestnil na štvrtom mieste Lukáš Veselovský. Víťazom tejto kategórie sa stal Filip Igonda, ktorý celý deň hral fantastický golf. V kategórií nad 10 rokov sa na piatom mieste umiestnil Alex Pilátik a na druhom mieste skončil Max Kremeň. Max dostal aj pochvalu od miestneho profíka J.Kehera, za to aké rany predvádzal. Vo vložených súťažiach zvíťazil v súťaži o longest drive Filip Igonda. Táto súťaž bola pre všetky deti spoločná a Filipko dominoval a prestrelil aj  staršie deti.  V súťaži o nearest to pin dlho vyhrával Max Kremeň, avšak jeho 4,5 m od jamky nestačilo. Vyhrala Eliška z miestneho klubu, ktorá hrala ako posledná účastníčka a dala svoju ranu na 3 metre od jamky. V súťaži o putovný pohár, kde sa hralo na súčet troch najlepších výsledkov hráčov jednotlivých družstiev, zvíťazilo družstvo z Bojníc. Vyhrali nad našim družstvom tesne o štyri rany a sú držiteľmi putovného pohára. Avšak sľúbili sme im, že potrénujeme a už čoskoro sa stretneme znova.

Vďaka výbornej organizácií súťaže a skvelým podmienkam sme sa dohodli, že budeme v tomto formáte hrávať pravidelne.Takže o mesiac môžeme putovný pohár priviezť do Žiliny. Ako sme už písali, veľká vďaka patrí golfovému klubu Bojnice za skvelý turnaj, obom trénerom za pravidelnú prácu s deťmi a samozrejme aj rodičom a deťom, že sa zúčastnili.