Detský golfový duel č.2 – ŽRGK vs GK Bojnice

Po prvom úspešnom detskom súboji medzi mládežníkmi zo Žilinsko-rajeckého golfového klubu a Golfového klubu Bojnice sa 3.9.2017 v Sebedraží uskutočnilo pokračovanie a druhý súboj o putovný pohár, takzvaný „detský Ryder Cup“. Obe družstvá využili čas medzi duelmi na poctivý tréning a všetci sme sa tešili na pokračovanie výbornej akcie. Novinkou bolo, že turnaja sa zúčastnili aj deti v teenegerskom veku, ktoré si zahrali súboj na rany na deväť jamiek.

 

Predpoveď počasia nebola priaznivá, avšak meteorológovia hlásili, že poobede už bude lepšie počasie a má ustúpiť aj dážď. A tentoraz sa nemýlili. Štart detského turnaja sme stanovili na 13.00. Zaujímavosťou tohto dňa bol aj fakt, že sa súbežne konali dvojdňové Majstrovstvá golfového ihriska v Sebedraží v hre na rany, takže v areáli bolo naozaj rušno. Aby mali deti väčšiu motiváciu, vyhlasovanie majstrovstiev sa spojilo s vyhlasovaním tejto akcie, teda víťazi sa vyhlásili pred veľkým a búrlivým publikom.

 

Ráno okolo 10.30 sme vyrazili smer Žilina – Prievidza – Sebedražie a okolo 11.30 sme vystupovali z áut. Treba sa dobre roztrénovať, zahriať sa a pripraviť sa pred hrou. Vedúcim tímu ŽRGK bol Pro tréner Roman Kianička, vedúcim tímu Bojníc bol Pro tréner Ján Keher. Deti dostali v cene štartovného občerstvenie na hru, pitný režim, žetóny na driving range, obed po hre a ceny pre víťazov. Systém hry zostal zachovaný z predchádzajúceho turnaja. Teda kategória  deti do 10 rokov, deti nad 10 rokov a teenegeri 13-vyššie. Doplnkové súťaže o najdlhší úder a ranu najbližšie k jamke.

 

Za náš tým do súťaže nastúpili mladší hráči: Max Kremeň, Filip Igonda, Lukáš Veselovský a Martin Mičák. Teenegeri boli Filip Torous, Livka Škrovinová a Natália Šilhárová. Proti nám stála zostava 5tich hráčov z Bojníc.

 

Deti sa po roztrénovaní stretli na zahájení turnaja, kde sme si vysvetlili základné pravidlá a podmienky súťaže, dostali skorekarty, rozdelili sa do flightov a súťaž sa začala. Rodičia detí doprevádzali svojich golfistov po ihrisku, povzbudzovali a fotili. Počasie sa umúdrilo a po doobednom daždi prestalo pršať a hralo sa výborne. Niektoré deti sa turnaja zúčastnili prvý krát v živote, ale všetky deti to zvládli bez problémov. Opäť sa ukázalo, že sa netreba báť a poctivý tréning robí z detí dobrých hráčov. Ja ako vedúci jedného z flightov som videl na jednej z najtažších jamiek na ihrisku, „Adelke“, 2x birdie. Takýto krásny výsledok sa podaril Maťkovi Mičákovi a Rebeke Ilčíkovej. Priznajme sa, koľkým z nás sa to podarilo, zahrať túto jamku na 3 rany.

 

Po hre sa skontrolovali a podpísali skorekarty a deti netrpezlivo čakali na vyhlasovanie výsledkov. Vyhlasovanie sa uskutočnilo v klubovom dome. A bolo to teda veľmi napínavé. V kategórií do 10 rokov sa umiestnil na piatom mieste Martin Mičák (54 rán). Na štvrtom mieste skončil Lukáš Veselovský, ktorého na treťom mieste predbehol vzhľadom na pomocné kritérium o výsledku na najťažšej jamke ihriska Filip Igonda. Obaja zahrali zhodne 53 rán.Víťazom tejto kategórie sa stal Marcel Pietrik, ktorý zvíťazil nad druhou Rebekou Ilčíkovou tiež len kvôli pomocnému kritériu. Obaja zahrali krásnych 46 rán. V kategórií nad 10 rokov bol bronzovým Matúš Srna (53 rán), druhé miesto získal Samuel Krausko (47 rán) a dominantným víťazom sa stal Max Kremeň, ktorý zahral ihrisko na fantastických 39 rán.

 

To že sa Maxovi Kremeňovi darilo a celý deň predvádzal skvelý golf, svedčí aj jeho výhra v obidvoch doplnkových súťažiach. V longest drive poslal svoj prvý odpal do vzdialenosti cca 15-20 metrov od jamky (na jamke s parom 5 🙂 ). V nearest to pin skončil 3 metre od jamky. Gratulujem a dúfam, že vydrží v svojom tréningovom snažení aj naďalej, lebo je vidno, že to prináša dobré výsledky. Medzi teenegermi zvíťazil Filip Torous, ktorý porazil Livku Škrovinovú aj Natálku Šilhárovú.

 

V súťaži o putovný pohár sme veľmi túžili zobrať si ho tentoraz do Žiliny. Avšak tím pod vedením J.Kehera  nad nami zvíťazil v pomere 139 rán ku 145 ranám. Ešte musíme potrénovať a zvýšiť naše úsilie, aby sme sa radovali aj z tejto výhry. Výhra však nie je všetko, deti si užili krásny golfový deň, spriatelili sa a zažili opäť niečo výnimočné.

 

Veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným, ich trénerom a rodičom, za podporu v ich snažení. Turnaj bol opäť výborne pripravený, ihrisko bolo v skvelej forme a je vidno, že sa zo dňa na deň zlepšuje. Golfový klub Bojnice aj ŽRGK vytvárajú skvelé podmienky na hru a tréning detí a raz z nich budú možno vzory pre naše ďalšie deti a budúce generácie. Veľká vďaka, podpora mládeže je našou investíciou do budúcnosti. ŽRGK aj GK Bojnice pozývajú na túto akciu aj ďalšie deti a mládež. Radi privítame aj ďalšie kluby a zapojíme sa do ďalších súťaží.  Ďalším turnajovým dňom bude 15.9.2017 v Sebedraží, kde Vás opäť všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na Vašu účasť.

 

Roman Kianička

Profesionálny golfový tréner

ŽRGK

One comment

  1. Osobne som videl radosť v očiach víťazov. Ten pohľad ma vždy poteší a najmä u detí. Veľkú úctu si zaslúži ako Roman Kianička, tak aj Jano Keher za to, že zorganizovali takúto krásnu akciu. Nesmieme však zabudnúť ani na Pagiho (Romana Pagáča) bez ktorého by to nešlo. Takže Vám všetkým trom ďakujem ešte raz menom detí a ich rodičov.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *