Letný detský golfový tábor

Žilinsko-rajecký golfový klub v spolupráci s detskou golfovou akadémiou VS Golf Academy a partnerským rezortom Black and White pripravili pre deti možnosť týždenného golfového kempu. Tento kemp sa uskutočnil v areáli golfového ihriska v Malackách od pondelka 7.8.2017 do piatka 11.8.2017. Týždňa plného golfu a zábavy sa zúčastnilo 10 detí a odborný dozor robili traja profesionálni golfoví tréneri. Vedúcim zájazdu a hlavným trénerom bol PRO tréner Roman Kianička, ktorému asistovali PRO tréneri Matúš Machnič a Martin Suchánek.

 

Deti čakal náročný golfový program a každý deň absolvovali množstvo zaujímavých tréningov. Každý deň sme začínali svoju golfovú časť o 9.00 a ranný blok tréningov bol do 13.00. Nasledovala obedná pauza a o 14.00 začínal poobedný blok tréningov, ktorý končil medzi 19.00-20.00. Keďže sa kempu zúčastnili hlavne deti, ktorých výkonnosť je už vysoká, mohli sme sa zamerať na zložitejšie témy a trénovať viac do detailov. Veď kempu sa zúčastnili mnohí súčasní členovia mládežníckych reprezentačných výberov.

Na začiatok kempu sme si spravili videoanalýzu každého zúčastneného hráča. Vďaka radarovému systému Flightscope sme videli taktiež parametre jednotlivých švihov. Keďže sme mali tieto dôležité dáta k dispozícií, deti dostali rady a odporúčania, čo cvičiť počas tohto kempu. S každým dieťaťom prebehla individuálna konzultácia a bolo mu vysvetlené, čo je nutné zmeniť a vylepšiť. Tréneri predviedli tréningové drilly a každý deň sa sledoval pokrok v tréningu. Vďaka výborným tréningovým podmienkam sme mohli trénovať každý aspekt golfovej hry, nielen odpaľovanie, ale aj krátku hru, hru z bunkra, puttovanie, chipovanie, trouble shoty atď. Vymýšľali sme si rôzne zapeklité situácie a snažili sme sa ich kreatívne vyriešiť. Častokrát sme sa pri tom aj poriadne zasmiali. Mnohé situácie, ktoré sa zdali byť nehrateľné, sme zvládli ľavou zadnou.

Aby to nebolo len o trénovaní na cvičných plochách, mali sme k dispozícií 27 golfových jamiek na hranie. Každý deň sme odohrali minimálne 18 jamiek. Na nich sme sa zamerali na cvičenie si course managementu, voľbe správne stratégie, taktiky. Ihrisko v Malackách je veľmi náročné na presnosť a precíznu hru, častokrát je nutné voliť defenzívnu taktiku a nepáliť len driverom, čo  znamená automaticky penalizáciu a stratu nejakých rán. Musím deti pochváliť, zvládli to bravúrne a postupne sme ihrisko zvládali stále lepšie. Na dobrý výsledok v Malackách je potrebné mať zanalyzovanú dopodrobna každú jamku.

Okrem golfovej časti musíme povedať aj o mimogolfových aktivitách. S deťmi sme navštívili miestne biokúpalisko. Chalani si zahrali strhujúci futbalový zápas, ktorý bol napätý do poslednej chvíle. Naučili sme sa dokonale hrať rôzne kartové hry. Veľa sme si pospievali, potancovali. Ubytovaní sme boli v neďalekých chatkách, čo bolo skvelé ubytovanie na takýto mládežnícky kemp. Chceli sme si spraviť aj turnaj v pingpongu, avšak z tréningu sme prichádzali neskoro a stôl bol vonku, takže toto nám nevyšlo.  No zábavy bolo až až.

Aby sme sa pochválili aj golfovými úspechmi, tak musíme spomenúť jednu udalosť. Jurkovi Frolkovi sa podaril husársky kúsok. Na jamke č.18, Par 5, zahral počas jedného z cvičných kôl túto jamku na 2 údery. Takže zahral svoj prvý ALBATROSS.  Svoju prvú ranu posadil na cca 10 metrov od jamky a suverénnym puttom zahral tento skvelý výsledok. Gratulujeme. Max Kremeň za svoje snaženie sa počas celého týždňa a dobrú hru získal oficiálnu zelenú kartu a od kempu je plnoprávnym golfistom. Všetci zúčasnení predvádzali dobrú hru a výsledky, plnili si svoje povinnosti zodpovedne.

V závere by sme chceli poďakovať golfovému rezortu v Malackách, ktorý pripravil veľmi priaznivé podmienky na náš golfový kemp. Za sumy neporovnateľné s konkurenciou nám umožnili trénovať na cvičných plochách a ihriskách. V tomto čase boli všetky plochy vo výbornom stave, greeny rýchle, ferveje a celé ihrisko pekne vyčistené. O stravu sa starala miestna kuchyňa s vedúcim Stanom, ktorá zabezpečovala pitný režim na celý deň, raňajky, obedy a večere. Mohli sme si sami zvoliť jedlo aké chceme a všetko pripravili chutne. Taniere sa vracali prázdne a mnohokrát sa pýtali ešte aj duple :). No proste hladom a smädom sme netrpeli.

 

No a aby to bolo všetko perfektne zorganizované, patrí najväčšia vďaka hlavnému organizátorovi kempu, ktorý to všetko do najmenšej bodky vybavil, dohodol, doriešil. Týmto nenahraditeľným človekom je Jirko Frolka, ktorý pravidelne zabezpečuje výjazdy a akcie spojené s detským a juniorským športom. Vďaka Jirko, vďaka tebe to bolo opäť všetko na jedničku a my sme sa mohli sústrediť na golfové veci.

 

Týždeň prebehol ako voda a nikomu sa ani nechcelo odísť domov. Všetko sa raz končí a všetci sme sa zhodli, že budúci rok sa stretneme opäť spoločne na kempe.  Vďaka Vám všetkým, ktorí podporujete juniorský šport má mládež možnosť stráviť pekné chvíle a venovať sa športu. Ďakujeme Vám veĺmi pekne.

 

Ing. Roman Kianička

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *