Krásne majstrovstvá, veľa muziky za málo peňazí…

Veľa z Vás sa zúčastnilo klubových majstrovstiev v Čeladnej 15. a 16. septembra, no nedá mi o tom trošku niečo nepovedať aj z inej strany…

Okrem úžasných výsledkov mnohých hráčov, spoznanie kráľa a kráľovnej tejto sezóny, ktorým srdečne blahoželám, by som rada upriamila Vašu pozornosť na túto akciu, ako spoločensko-golfovú udalosť roka. Počasie prialo, slniečko hrialo a aj vďaka tomu sme si mohli spoločne užiť krásny víkend plný športu, akcie a zábavy. Mali sme možnosť sa stretnúť, v hojnom počte porozprávať a vidieť sa po rozlietanom lete.

Ako ste si všetci všimli, cena za fee na tento dvojdňový turnaj bola jednotná a vskutku nízka – len 60 Eur/os., lebo sme turnaj – Majstrovstvá klubu – na Prezídiu poňali ako spoločensko-golfovú akciu, ktorú si všetci chceme užiť a zabaviť sa golfom. Chceli sme sa stretnúť aj s nehráčmi, ktorí si isto našli program. Program bol pripravený tiež pre detičky, o ktoré bolo skvele postarané vďaka Jirkovi.

Preto sme sa snažili pripraviť a zorganizovať okrem dvoch dní golfu aj niečo viac…
Raňajky, obedy každý turnaj a balíčky do bagu sú pre nás už samozrejmosťou a keďže sme to poňali ako spoločenskú akciu, podarilo sa nám pre Vás zabezpečiť skvelý večerný raut, plný chutného jedla z grilu, zapíjaného prossecom od sponzora – Vojta Bíleho, za ktoré v mene klubu ďakujeme. Večer sme posedeli, debatovali, plánovali hru na ďalší deň a v neposlednom rade utužovali náš golfový kolektív nielen golfom…

Myslím, že táto akcia sa skutočne vydarila a každý, kto si našiel čas, si povedal, že to stálo za to. Určite je všetkým jasné, že zadarmo to nebolo. Za 60Eur na osobu a dva dni by nebolo možné zaplatiť ani dvojdňovú hru na ihrisku v Čeladnej, nieto ešte stravu, raut a všetko ostatné.

Ale keďže:
– všetci hrajúci členovia vzorne zaplatili ročné poplatky
– získali sme dotáciu od mesta na rozvoj športu
– veľa z Vás poslalo do klubu 2% zo svojich daní
rozhodli sme sa, že tieto Vaše peniažky zasa vrátime len Vám a tieto majstrovstvá budeme dotovať z klubových finančných prostriedkov. A koľko sme dotovali? Presná čiastka dotácie, mimo Vašich zaplatených 60 Eur, predstavovala 75 Eur na osobu.

Viete o tom, že Váš ročný členský poplatok do nášho občianského združenia (ŽRGK) je 95 Eur? Určite áno. Z týchto peňazí každý rok, za každého člena, musí klub zaplatiť do SKGA 22 Eur. Iba na tomto turnaji sme Vám formou dotácie vrátili ďaľších 75 Eur. Iba na tomto turnaji a zaplatenom poplatku do SKGA klub za každého člena zaplatil už 97 Eur, čo je o 2€ viacej, ako ste zaplatili na začiatku sezóny. Áno, dotovali sme aj iné turnaje, ale nie v takej miere, ako tento posledný a tak verím, že ste s takýmto hospodárením spokojní a že ste si tie majstrovstvá užili…

A čo ďalej?

Nie, rok ešte nekončí… Ešte máme posledný (keď bude dobré počasie možno nie posledný) turnaj ŽRGK golf túry dňa 20.10.2018. A na záver príde vyvrcholenie sezóny. Môžete sa tešiť na Večierok (9.11.2018 o 18:00), kde budeme tiež prispievať z klubových financií, aby sme Vám opäť mohli pripraviť veľa muziky za málo peňazí. A teraz už aj s tou muzikou.

To už ale prezrádzam veľa. O tom bude samostatný článok…

Do skorého videnia
za Prezidium
Dominika Gallová

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *