Pele Mele

Znamená všehochuť, zo všetkého trošku. Čiže o všetkom a o ničom. Napriek tomu musím pár poznámok napísať. Chcel som prudko zaútočiť na vedenie v ŽRGK Golf Tour 2019 práve na turnaji v Ostraviciach. Človek mieni, Pán Boh mení a tak ma doktori uväznili priamo počas turnaja v Univerzitnej Nemocnici v Martine. Škoda, plány a ciele som mal veľké. Až som mal na jazyku otázku, či to nie je sabotáž zo strany lekárov, ale keďže žiadny z neurológov nehrá golf tak som ich omilostil a pripustil som, že to bolo božie rozhodnutie. A tak som sa tešil na Vás všetkých, ale najmä, že si zahrám na turnaji s mimoriadnymi golfovými osobnosťami ako je Rolo Hnilica a Ivka Mošková. Aké osobnosti? Uznajte, že obaja urobili krásne výsledky na Medzinárodných Seniorských Majstrovstvách Slovenska na rany v Báči, 5.7.2019. Iva bola druhá medzi ženami a preslávila náš klub a Rolo bol tretí, a stále ho považujem za nášho, aj keď reprezentoval Penati. Aj tak si myslím, že je náš. Za tieto výsledky si obaja zaslúžia veľký

Keďže som tam nebol tak ho posielam aspoň na diaľku. Ale turnaj bol vraj pekný vrátane počasia, nálady a atmosféry. Okrem toho pár ľudí urobilo pekné výsledky. Konečne sa presadil aj Vlado Moško v elitách, ale krásne hrala aj Maja Hanzelová s Ivanom Jakubcom. Prekvapenia, ale pozitívne. Aspoň je zmena na bedni. Nika, Jirko, Eva a Martin si zaslúžia moje i Vaše uznanie ako turnaj pripravili.

A mne ostáva sa tešiť na nasledujúci turnaj na Sliači, 11.8.2019, čo je za necelý mesiac, ale nesmiem sa prihlasovať neskoro, lebo tam bude opäť len 80 miest a kedže hráme Ryder Cup s miestnymi, tak sa to véeeeľmi rýchlo plní.

A keď je toto všehochuť, tak by som poznal rád aj Váš názor o ochote reprezentovať ŽRGK na

  1. Majstrovstvá Slovenska klubových družstiev, 30.8.-1.9.2019 na Penati
  2. Slovak Senior Team Championship 17.-18.9. 2019 v Lomnici.

Predpokladám, že Prezídium schváli úhradu štartovného a Vašou povinnosťou bude štartovať v tričku ŽRGK. Nahláste sa predbežne na našej email adrese. Poviem Vám, že vlani na Senioroch bola skvelá partia a dúfam, že sa zopakuje.

Takže hor sa do tréningových povinností, ale popri tom nezabudnite, že jamkovka už odštartovala. Síce len pre tých odvážnejších, ale odštartovala. Aj keď ma prekvapilo, že máme toľko zbabelcov medzi nízkymi HCP. Pritom je to o tom,že ak zahráte obaja na svoj HCP (čo sa málokedy stáva) tak je to remíza. Navyše prehra nie je hanba, tou je „odvaha“ nenastúpiť.

Už asi končím. Pochopte ma. Pustili ma z nemocnice a potreboval som sa vykecať.

Juraj Čermák

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *