Neváhajte sa prihlásiť na naše turnaje

Vážení začínajúci hráči a priatelia golfu!

Dovoľte, aby som sa Vám predstavil. Volám sa Rastislav Palutka a golf hrám druhú sezónu. Na poslednom Valnom zhromaždení ŽRGK som bol zvolený do prezídia ako jeho nový člen. Mojou osobnou ambíciou je dosiahnuť to, aby sa začali aktívne zapájať do činnosti klubu a zúčastňovali sa našich  turnajov noví začínajúci  hráči, ale aj tí, ktorí sú členmi už dlhšie, no nie sú veľmi aktívni.

Ako začínajúci hráč som nezažil časy domovského ihriska v Rajci. Navyše nemám priateľov hrajúcich golf, ktorí by mi pomohli sa začleniť medzi aktívnych členov klubu. Nemal som inú možnosť, len nabrať odvahu a napriek môjmu HCP 54 sa začať zúčastňovať turnajov. Verte mi, že začiatky neboli jednoduché. Nevedel som, či budem vedieť všetky pravidlá, ako budem schopný zahrať jednotlivé rany, či nebudem zdržovať  hru a či nebudem na smiech svojim spoluhráčom vo flajte. Nemýlil som sa, bolo to presne tak. No nedal som sa odradiť, a postupne som získaval istotu aj na ihrisku. V súčasnosti mám HCP 32 a stále mám čo robiť, aby som stíhal skúseným hráčom a som vďačný všetkým, ktorí mi poradia a sú trpezliví pri mojej hre.

Toto všetko som Vám opísal preto, že viem, ako sa mnohí z Vás cítia a niekedy práve neistota a nedostatok skúsenosti nás odrádza zúčastňovať sa turnajov. Nemusíte mať však najmenšie obavy. Na turnajoch, ktoré organizuje náš klub sa prihliada na HCP jednotlivých hráčov. Prvé flajty sú zostavované z hráčov s výbornými HCP, po nich nasledujú hráči  s HCP do 30 a následne začínajú hrať hráči s vysokým HCP tak, aby sa dodržala plynulosť hry a vzájomne sa flajty nezdržovali.

V rámci klubu je výborná atmosféra, spoznáte nových ľudí, budete sa baviť golfom v krásnom prostredí golfových ihrísk, mate možnosť zahrať si na ihriskách, na ktoré by ste si sami netrúfli a nakoniec získate skúsenosti, ktoré vám neskôr pomôžu zlepšiť si svoj HCP.

Preto naozaj neváhajte a prihláste sa na naše turnaje!

Blíži sa síce koniec golfovej sezóny, ale stále máme pred sebou turnaj v Čeladnej,  na ktorom Vás radi privítame a budeme sa tešiť z každého hráča s vysokým HCP, ktorý nabral odvahu a prihlási sa.

Ak neviete, ako sa na turnaj prihlásiť a potrebujete sa opýtať aj iné informácie ohľadom klubu, alebo turnajov, neváhajte ma kontaktovať na t. č. 0903803939 alebo na e-mail: rastislav.palutka@zrgk.sk

Všetci sa na Vás tešíme

Rastislav Palutka

2 comments

  1. Hrať z Majstrom ŽRGK by bola aj pre mňa veľká česť. Neváhajte!!! Navyše sa pripájam k Rolovi. Ak by niekto chcel hrať so mnou som k dispozícii. Neviem síce toľko čo Rolo, ale začínajúcim viem byť užitočný.

  2. Ak bude niekto s novych chcieť hrať so mnou
    Budem rad a ak budem vedieť pomôžem s pravidlami a aj s uderovou technikou
    PS vsetko zdarma veď som diletant. ( z taliančiny – amatér)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *