Konečne v karanténe!

…alebo ako sa všetko može zvrtnúť (pozn. admin)

A doma!!! Nebojte sa, nie som pozitívne testovaný na korunu, pardon, Coronu. Mám len cestovateľskú anamnézu. Bol som sa rozohrať v teplúčku, vykúpať v mori, opáliť na slniečku (vitamín D). Tak, toto boli moje predstavy. Samozrejme, že dovolenku som kupoval v časoch, keď  ešte ani v Číne o nejakom víruse vôbec nechyrovali. Odchádzal som v situácii, keď u nás pandémia veľmi zľahka začínala. Zobrali sme do úvahy všetky dostupné info a rozhodli sme sa. Po prvé, v tom čase nik nezakázal cestovať a teda ani neboli objektívne príčiny dovolenku zrušiť. Naopak pri zrušení dovolenky by sme stratili všetky peniaze (alebo väčšinu), ktoré sme zaplatili. Vzhľadom na tieto fakty sme si povedali “ideme”. Po druhé, informácie, že náš “milovaný” vírus kape pri teplote vyššej ako 25 stupňov Celzia som sa potešil, že ideme do bezpečia. Veď na Mauríciu je 28 až 30 stupňov. Tam ten vírusík zdochne, len čo sa tam objaví. Absolútne bezpečie. A ak bude treba, tak si dovolenku o týždeň, dva predĺžim a budem mať príjemnú karanténu pri mori, na golfe a slnku. Aspoň som, podľa mňa, uvažoval logicky podľa dostupných správ. Všetko bolo inak!!! Zistil som, že každá info má platnosť asi desať minút. Dovolenku sme nepredĺžili. A dostať sa domov bolo viac ako dobrodružstvo. Náš “milovaný vírusík” neskapal ani v teplúčku. Navyše som sa dostal do skupiny, o ktorej s vyjadril premiér nasledovne: “Na poslednom mieste to budú ľudia, ktorí si šli oddýchnuť do zahraničia alebo si tam šli zahrať golf”. Trochu divný postoj k ľuďom, ktorí majú záľubu v olympijskom športe – golfe. Možno bolo lepšie sedieť na Slovensku v krčme!!!

Záver dovolenky už nebola dovolenka, ale urputný boj ako sa dostať domov alebo aspoň do Európy (asi šesť leteniek potvrdených a zrušených), ale mali sme veľké šťastie a dostali sme sa s Maruškou šťastne domov. Hlavne domov, lebo naši priatelia z Trenčína, tiež golfisti, leteli tri dni pred nami a skončili v Gabčíkove a podľa ich správ vraj “z raja do pekla”. Momentálne nažívame šťastne doma spolu v karanténe až pokiaľ … Nie. Koniec bude iný, skape vírusík a my pôjdeme hrať opäť golf s tou dobrou partiou kdesi na turnaj. Kde? Kedy? No to dnes nikdo nevie. Ihrisko v Čeladnej je vo vynikajúcej kondícii, podľa informácie priamo od nich, bohužiaľ teraz zatvorené.

Ale jedného pekného dňa …

Z domácej karantény Váš

Juraj

P.S. Ak sa budem nudiť a Vy budete máť záujem, tak dajte vedieť a napíšem druhý diel “Ako som dovolenkoval a docestoval domov”.

Prežili sme už všelijaké scénáre začiatku sezóny, preto verím, že po stabilizácii momentálnej situácie sa stretneme na golfe, možno zo začiatku nielen s novými golfovými pravidlami a počítaním HCP, ale aj s určitými bezpečnostnými opatreniami. Veď všetci virológovia doporučujú denne byť na čerstvom vzduchu.

A ešte poprosím tých členov, ktorí doteraz nezaplatili, o úhradu členského poplatku na tento rok.


3 comments

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *