Usmernenie pre golfistov

Veľká sláva!!! Môžeme hrať vďaka všetkým lobistom na čele s Tomášom Stoklasom, prezidentom SKGA. Teraz nám ostáva nielen potešenie z možnej hry, ale vo vzduchu visí otázka: “Ale ako sa správať na ihriskách?”. V prvom rade zodpovedne a bezpečne pre seba a ostatných, aby sme si mohli pobyt na ihriskách čo najdlhšie vychutnať. Vzhľadom na to, že Krízový štáb nevydal presné pokyny pre každú prevádzku a každé športovisko, tak Prezídium SKGA ako vrchlový orgán pripravil písomné usmernenie, ktoré si môžete prečítať TU, ako aj inštruktážne video (menej presné), ktoré si môžete pozrieť TU.

Poprosím všetkých golfistov, či už členov klubu alebo nie, aby disciplinovane a naozaj zodpovedne plnilo požiadavky z usmernenia, aby sme už túto sezónu mohli hrať bez prerušenia.

Golfu zdar a golfistom zvlášť

Juraj

(doplnené adminom)

Vážení zástupcovia členských klubov SKGA.
Vzhľadom na aktuálnu situáciu súvisiacu s ochorením Covid 19 a obmedzenia, ktoré sa týkajú aj nášho športu, dočasne pozastavujeme na serveri SKGA funkciu „nesúťažný výsledok“.
V súčasnosti môžeme hrať golf vo štvoriciach a bez rúšok, čo bolo pre nás ešte pred niekoľkými dňami nepredstaviteľné. Aktuálny stav nám umožňuje športovú prípravu na ihriskách. Z dôvodu dočasne pozmenených pravidiel na ihrisku nie je možná hra na úpravu HCP, HCP dni, ani dni nesúťažných výsledkov a pod.
Intenzívne pracujeme na tom, aby naše výsledky na serveri SKGA mohli byť oficiálne a nestali sa dôvodom na prípadné opätovné zatvorenie ihrísk. Len zodpovedným prístupom a trpezlivosťou dosiahneme to, že v blízkej budúcnosti budeme súťažiť tak, ako sme boli zvyknutí.
Prajeme Vám peknú hru.
S pozdravom / best regards
Rastislav Michalák
Slovenská golfová asociácia / Slovak Golf Association
Tournament Director

2 comments

  1. Neviem či si čítal všetky usmernenia aj v našich článkoch, ale o tom sa píše a hovorí. Prílišná opatrnosť tiež nie je zdravá.

  2. Ja myslim, ze by nebolo na skodu vziat si priklad z americkych ihrisk, kde sa na mnohych ihriskach rozhodli vytiahnut jamky nad uroven greenu, bez vlajok. Jamka sa pocita ak lopticka urobi kontakt s „jamkou“, tym padom nikto nemusi chytat vlajky, alebo vkladat ruku do jamky pri vyberani lopticky. Aspon si mnohi z nas siahnu na „hole in one“, prvy a dufajme aj posledny raz.
    Ja osobne budem hrat s ruskom, maximalne stiahnutym pod nos ale prekryte usta, odhady z roznych koncin sveta ukazuju, ze asymptomatickych ludi, co uz pravdepodobne prekonali koronu je nasobne viac, v Nemecku im to vychadza 7 nezistenych pripadov na 10 zistenych, ale v roznych statoch USA im to pri vzorkach (pomerne malych samozrejme) niekolko tisic ludi vychadzalo aj 1:30, v Bostone aj 1:50. Hoc by odchylka bolo aj 400%, ani v nasich koncinach nemozme predpokladat, ze tych 1500 zistenych nie je nasobne vyssich v skutocnosti. Nikto z nas nevie, ci prave on nie je prenasac. Ak hrate s priatelmi golf, nechajte si to rusko aspon cez usta. Nepodavajte si ruky, nepodavajte si palice, na potlacenie spoluhracovho vozika, ci prenesnie bagu na dalsie tee teraz nie je cas. .

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *