Diskusia k aktivitám, práci, fungovaniu a smerovaniu ŽRGK

Táto stránka slúži ako jednoduché diskusné fórum.
Pokiaľ máte akékoľvek otázky, nápady alebo len pripomienky na veci, týkajúce sa ŽRGK alebo tejto stránky, neváhajte tu diskutovať a písať.
Ako to funguje? Váš prvý komentár (po vyplnení Vašeho mena a emailu) bude čakať na schálenie. Pokiaľ bude Váš príspevok schválený, budú Vaše ďalšie príspevky zobrazované automaticky. Nič to nemení na skutočnosti, že hanlivé, nepravdivé, urážlivé a inak závadné príspevky budú nekompromisne vymazané a Vy obdržíte BAN (zákaz pridávať príspevky).

26 comments

  1. Čaute…čo už…zase sa musím pochváliť cudzím perím…alebo nie tak cudzím?

    Dnes sa totiž Olinka Hadbábna stala vicemajsterkou Slovenska ASGS vo svojej kategórii a teda aj vzorne reprezentovala náš klub.

    Pijeme víno ktoré získala…nazdravie a peknú hru!

    1. Ahoj Marian,
      každá zásilka má termín na převzetí a proto není nutné převzetí urgovat.
      Lidé pracující v Prezidiu po většině sedí doma na homeoffice a všichni už víme, co je obsahem Tvého dopisu, jelikož informaci jsi nám předal i jinou cestou a tak jeho fyzické převzetí není až tak zásadní.
      Proto odpověď na Tvou otázku je: ANO, někdo může převzít zásilku od Tebe, ale ještě se neví, kdy. Děkujeme za upozornění.

      1. Dobry den.

        Dakujem pekne za neprevzatie mojho doporuceneho listu.

        Po uplynuti odbernej doby na poste(18 dní) sa zasielka vracia naspat ku mne.

        Hlavne, ze Vas koment mojej ziadosti o prebratie zasielky bol dost ustipacny.

        Pan admin, prosim vysvetlite mi ako mam podat pisomnu ziadost na ukoncenie clenstva v ZRGK(co je v stanovach ZRGK), ked nie ste schopni prebrat zasielku.

        Dakujem za radu.

  2. Dobrý deň.
    Na servri SKGA je na 17.6 vypísaný uzavretý HCP turnaj na ihrisku Golf Park Rajec, kde je ako organizátor uvedený Žilinsko-rajecký golfový klub. Zároveň je v tom istom termíne HCP turnaj ŽRGK v Rožnove. Ako to ide dokopy? Je to „kačica“ alebo je to náznak toho, že by ŽRGK fungoval na ihrisku v Rajci?

    1. Díky za upozornění.
      Turnaj v Golf Park Rajec už je zrušený.
      Situace vznikla nedopatřením. Více je vysvětleno v posledním článku o technických chybách na TeeTime a nepropojení českého a slovenského serveru.
      Tento turnaj v GPR byl vytvořen jako první, který se měl „přesunout“ do Rožnova. „Přesunout“ znamená přejmenovat na serveru v databázi.
      Ale abych ještě i odpověděl na otázku: je možné pořádat dva (a více) turnaje v jeden termín.
      A ano, ŽRGK má stále uzavřenou (a platnou) smlouvu s GPR na užívání hřiště do roku 2027. Bohužel jsme novými majiteli byli „vyhnáni“ a v současnosti se domáháme svých práv soudně. K této situaci je více informací na našich stránkách v různých článcích.

    2. Podle našich informací je v současné době areál GPR uzavřený a neprovozuje žádnou aktivitu na znovuotevření sportoviště.

  3. videli ste na nejakom golfovom ihrisku, kde je automat na mince, aby vydaval danovy doklad? Alebo automat v rucnych autoumyvarnach? Automat na kavu? Je na to zakon, ktory to specificky upravuje § 13 ods. 2 zákona č. 289/1995 Z.z.. Ale kedze chcete driving range v Rajci prevadzkovat, urcite tam nainstalujete automat, ktory vydava blocky priamo z ekasy. Vzdy je mile pozorovat hracov ZRGK na drivingu, zrejme nie z lakomosti ale z principu, aby Peskovi nenahadzali ani euro, idu aj do polovice luky zbierat lopticky, este si potrenuju chipping takym stylom, ze lopticky triafaju na pol metra od hracov, ktori odpaluju o tri boxy vedla a vobec im to nepride hlupe a neslusne, a minimalne 2x som zazil vasich dvoch hracov ako si z kosik neodpalene lopty hodili do bagu, ¨ved odpalime¨ nabuduce. Ak je niekomu vela euro za to, ze niekto musi 16 lopt ist pozbierat, nasypat naspat do zasobnika, este pretriedit tie, ktore su poskodene, tak sa tesim na to, ako bude ihrisko, nelegalne ukradnute od majitela, prevadzkovane pod ZRGK ponukat 30 lopt za 50 centov.

    1. Pán Švancara,
      Vždy sa poteším akejkoľvek slušnej diskusii na akúkoľvek tému. Musím ale priznať, že tejto diskusii veľmi nerozumiem. Čo sa týka daňových dokladov pri automate na driving rangi, tak to nie je záležitosť klubu, ale prevádzkovateľa ihriska a myslím si a dúfam, že to majú ošetrené podľa zákona pretože prevádzkovatelia nie sú hlúpi ľudia. Naopak sú veľmi chytrí a vzdelaní ľudia. Čo sa týka chovania sa spomínaných dvoch hráčov nášho klubu na driving rangi, ak je to pravda ako píšete, tak sa za nich hanbím, pretože to nie je etické správanie na aké sme pri golfe zvyknutí. Ak by ste uverejnili ich mená, tak by som bol ešte radšej, lebo takto ostali v anonymite a zlé má potom klub a ostatní členovia, ktorí sú na etiku zvyknutí a ctia ju. Zverejnite ak môžete mená tých dvoch neetických „golfistov“ a ja Vám budem povďačný. Mrzí ma však posledná časť Vášho diskusného príspevku, kde tvrdíte, že ihrisko bude nelegálne ukradnuté od majiteľa našim klubom. KLAMSTVO!!! Pokiaľ viem, tak za môjho prezidentovania klub nikomu nič neukradol a ani neukradne. Nechcem písať, že nelegálne, lebo krádež je vždy nelegálna. Ak máte nejaké dôkazy alebo podozrenia, tak von s nimi. Inak je to ohováranie a to ja osobne nemám veľmi rád. Pošpiniť niekoho na nete je veľmi ľahké a ťažko sa proti tomu bráni, najmä keď nie ste členom klubu a ani Vás osobne nepoznám. Ak máte pri zmienke o kradnutí na mysli výzvu klubu smerom ku GPR,a.s., aby nám odovzdali ihrisko na prevádzkovanie, tak Vás môžem ubezpečiť, že táto výzva je úplne legálna na základe právoplatnej zmluvy, ktorú podpísali moji predchodcovia a klub chce iba naplniť znenie zmluvy. Toľko komentár k tomu čo sa ma osobne dotklo. Aby som Vás presvedčil, pozývam Vás na stretnutie, kde Vám túto zmluvu ukážem. Žiaľ, nemôžem ju celú prezentovať na webe z dôvodu ochrany osobných údajov a prezentovať iba časť zmluvy, tak takýto úkon nemá vypovedaciu a presviedčaciu schopnosť. Argumenty musia byť vždy úplné a hodnoverné. Zmluva je platná do roku 2027 a na základe zmluvy počas tejto doby by ihrisko mal prevádzkovať klub a dohodnutú časť zisku odvádzať majiteľovi. Po roku 2027 sa ihrisko vráti majiteľovi, alebo sa zmluva predĺži. Aké kradnutie? Majiteľ počas celej doby ostáva majiteľ. Niekto Vás asi špatne informoval a Vy ste urobili zlé závery. Nie, neobviňujem Vás. To sa stáva. Ale ak chcete mať jasno, tak Vás pozývam na stretnutie, kde Vám ukážem zmluvu a vy nebudete robiť unáhlené a mylné závery. Miesto, čas stretnutia ponechávam na Váš výber. Ja sa prispôsobím. V každom prípade Vám ďakujem za príspevok do diskusie. Dúfam, že nebude posledný.

    2. Pán Švancara, snažíte sa vykresliť našich členov ako ľudí, ktorí sú odkázaní na podvádzanie na driving range v Rajci a kradnutie aj tak už väčšinou poškodených drivingových loptičiek. Ak ste si nevšimol, tak náš klub úplne bez problémov funguje aj bez ihriska v Rajci. Svedčia o tom naše úspešné turnaje na ktorých sa v priemere zúčastňuje 80 hráčov ako aj bohatá klubová činnosť mimo golfu. Každoročne nám pribúdajú noví členovia, preto že nás vnímajú ako seriózny a rešpektovaný klub. Našimi členmi sú ľudia, ktorí naozaj nie sú odkázaní na to čo opisujete. Čo sa týka ihriska v Rajci, to je v takom zúfalom stave, že naopak prípadným našim prevádzkovaním by sme sa stali pre toto ihrisko záchranou a určite by sme nedopustili taký stav v akom sa nachádza v súčastnosti.

    3. Dobry den p. Svancara.
      Zaujimava reakcia na 3/4 roku stary koment.
      Na uvod by som len podotkol ze zakon 289 Zakon o pouzivani elektronickej pokladnice ma v § 13 odsek 2 nasledujuce znenie:
      § 13
      Kniha elektronickej registračnej pokladnice
      (2)
      Kniha elektronickej registračnej pokladnice sa archivuje desať rokov od konca kalendárneho roku, v ktorom bol vykonaný posledný záznam

      Takze nic o vydavani blockov a knihu nikto nechcel vidiet.
      A spat ku tomu co pisete. Ak podobnym sposobom mate nastudovanu aj zmluvu medzi GPR a ZRGK, tak slova o kradezi ihriska uz neprekvapia. A nebol okradnuty niekto iny?
      Ani neprekvapi ani to, ze viete bez problemov identifikovat kto je clen ZRGK a kto nie. Ale to bude zrejme dlhodobym pozorovanim clenov ZRGK na drivingu. Asi podla odpalu sa to da zistit.
      Je vsak nepochybne, ze taketo spravanie je nevhodne. Preto pomenujme ich a zmyjme spinu, ktora takto pada aj na slusnych clenov ZRGK.

      1. Dobrý deň.
        Zmluva je podpísaná medzi GPR a ZRGK. Takže medzi verejnými stranami..na to by sa nemala vzťahovať GDPR a preto si myslím, že je možné ju zverejniť a predpokladám, že by našich členov aj zaujímalo znenie tejto zmluvy a predišlo by zbytočným rôznym úvahám. Pán prezident zverejni prosím Ťa zmluvu na tomto webe. Ďakujem.
        Pan Svancara po prečítaní si Vášho diskusného príspevku je zjavné, že situáciu v Rajci dobre poznáte. Poznám dosť ľudí, ale so Svancarom som golf nehral ani takého golfistu nepoznám. Ale ak by ste chcel vsúpiť do nášho klubu, dvere máte otvorené. Radi sa s Vami zoznámime a zahráme golf. Určite zmeníte svoj názor.

        1. Po konzultácii s právnou kanceláriou môžem uznať, že máš pravdu a zverejnenie zmluvy je možné. V najbližších dňoch napíšem článok na túto tému a kto chce môže si zmluvu prečítať. Bude zverejnená.

          1. Všetci očakávame jej zverejnenie. Nebude už dochádzať zbytočným dohadom a rôznym interpretáciám jej obsahu ani popierania jej samotnej existencie.

  4. Vážené golfistky,golfisti!
    Začína nový golfový rok a preto dovolte,aby som Vám v ňom zaželal veĺa zdravia a športových úspechov.
    Som veĺmi rád členom nášho aktívneho klubu.Vážme si toto spoločenstvo.
    Ďakujem vedeniu klubu za prácu v minulom roku.
    Je prirodzené že sa v činnosti klubu vyskytli aj rôzne problémiky,bez toho by to snáď ani nešlo.Pozitivne veci však hlboko prevažujú a to je hlavné.

    Na záver dovolte jeden negolfový apel.Rotary klub 8.2.2020 organizuje v Hoteli Holiday Inn Žilina ples.Niektorí z nás sa ho zúčastnia.Stále sú však voĺné listky.Ak by ste mali záujem o účasť,dajte mi vedieť.

    Teším sa na prvý súťažný odpal
    Emil

  5. Tento príspevok nie je o ŽRGK, ale nedá mi nezverejniť jednu zaujímavú informáciu. Majiteľ golfového rezortu Golf Park Rajec súdruh Pešek mi v pondelok 17.6. nechtiac oznámil, že automat na cvičnom odpalisku funguje aj na 20 centové mince. Ono to nebola žiadna priateľská informácia, skôr naopak. Zúrivosťou besného psa obvinil mňa, že ho okrádam a beriem lopty z automatu za tých 20 centov. Logikou, jemu vlastnou, mi ako dôkaz ukázal zásobník s mincami, v ktorej skutočne na vrchu 20 centová minca bola. Zo spôsobu ako na mňa vyletel teda usudzujem ( nemal som možnosť si to naozaj odskúšať ), že automat skutočne asi vydáva lopty aj na tieto mince. Priznávam, že je to škodoradostná informácia, ale môže mať dvojaký úžitok. Jeden úžitok, že ušetríte na odpalisku ( ak je to naozaj tak ) a druhý úžitok môže byť, že aj toto aspoň malou mierou prispeje k odchodu jeho majiteľa a ihrisko konečne preberie do správy niekto normálny.

    1. Palo, poviem Ti, že toto teda na veľkú diskusiu nie je. Ale musím Ťa pochváliť za návod na použitie. Tento návod na použitie ocenia najmä ľudia trénujúci v Rajc, pretože teraz je to dobrá cena (20 centov) za 16 loptičiek. Čo sa týka obvinení tak tých už bolo dosť a založené boli na rovnakom spôsobe argumentácie a komunikácie. Mnoho ľudí sa s tým už vysporiadalo a budeš sa musieť aj Ty, aby si si neničil svoje psychické a fyzické zdravie. Okrem poďakovania Ti môžem vyjadriť aj radosť, keď Ťa uvidím 13. júla v Ostraviciach.

    2. Ja by som mal, Palo ešte jednu otázku: Vydáva ten automat na loptičky aj potvrdenie, tzn bloček z pokladne alebo niečo také? Či to sú iba peniaze zarobené mimo systém…?
      Ale zasa z druhej strany, kto nám dá 80% zľavu, že?

  6. Oľga, so Sedinom sme v rokovaní. Iné návrhy sú aj na Lomnicu, Sebedražie a Hron. Všetky návrhy zaznamenávame a pokúsime sa vyjednať reciprocity. Momentálne máme zmluvy v podpisovom konaní s piatimi klubmi na Morave, kde máme reciprocity 30% na každom ihrisku. Po podpise zmluvy budeme všetkých informovať na našich stránkach.

  7. Chcela som sa vyjadriť k tomu, ktoré ihrisko by sme chceli prípadne osloviť s možným návrhom na reciprocitu.
    Niekedy koncom roka 2016 sme boli vyskúšať ihrisko v Sedíne, kde je maršalom Rasťo Michľák. Cesta tam nie je naozaj ničím príjemným, ďaleko a úzko. Ale ihrisko na nás urobilo vynikajúci dojem – veľkorysé , pekná prírodná scenéria. Toto ihrisko by určite stálo za pokus o nejakú zľavu. A možno aj Rasťo by vedel nejako pomôcť.

    Oľga

    1. Vážení priatelia!

      Snáď by sme na tomto mieste mohli uverejňovať aj informacie o športových
      úspechoch našich členov.

      Ak dovolíte chcel by som takto zverejniť
      úspešnú učasť mojej manzelky Olinky
      na 2-dňovom seniorskom turnaji Veĺkej cene Welten v Báči 25.-26.8.2020.
      Ona totiž tento turnaj vyhrala v kategóri stb.netto pri účasti temer stovky golfistov z celej republiky.Nahrala 80 bodov za 2 dni.
      Myslím že dobre reprezentovala náš klub.

      Očakávam dalšie dobré správy o našich uspechoch v golfových sútažiach do konca roka.
      E.Hadbábny

Napísať odpoveď pre Marian Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *