Reprezentanti ŽRGK oslnili na Majstrovstvách Slovenskej republiky družstiev seniorov

Reprezentanti Žilinsko-rajeckého golfového klubu podali na Majstrovstvách Slovenska klubových družstiev seniorov vo Veľkej Lomnici v dňoch 8.-9.9.2020 absolútne skvelé výkony a zožali mimoriadny úspech. Pri veľmi silnej účasti hráčov z celého Slovenska bojovalo medzi sebou 154 účastníkov. Okrem kategórie Masters (t.j. hráči nad 70 rokov), kde sme nemali reprezentanta, sme v každej kategórii mali umiestnenie na stupni víťazov a to nielen v hlavnej súťaži, ale aj v ostatných pridružených bojoch a to ako v mužských tak aj v ženských súťažiach. Klobúk dole a veľká gratulácia všetkým. Pre objasnenie: kategória senior prvíta každého, ktorý má 50 rokov a viac.

Individuálne súťaže:

Emília Kuchárová – tretie miesto medzi ženami na rany
Oľga Hadbábna – druhé miesto medzi ženami na stablefordové body
Roland Hnilica – druhé miesto medzi mužmi na rany
Miroslav Torous – víťaz a prvé miesto medzi mužmi na stablefordové body

Kolektívne súťaže
Súťaž krajov Slovenska na stablefordové body – prvé miesto

a tramtararáááá……
hlavné súťaže:
– MS klubových družstiev žien senioriek – druhé miesto
v zložení: Ivana Mošková, Emília Kuchárová, Oľga Hadbábna a Mária Čermáková
– MS klubových družstiev seniorov – prvé miesto
v zložení: Jiří Vach, Matej Škrovina, Roland Hnilica a Martin Uhrák
Naši reprezentanti porazili „o parník“ (14 rán) druhé a tretie umiestnené družstvá Penati II a Golfový klub Borša. Pre ilustráciu toho, čo znamená „o parník“ dávam informáciu, že v ďaľších 14 ranách sa umiestnilo 8 (slovom osem) klubových družstiev!

Ceny odovzdával za Asociáciu seniorských golfistov Slovenska pán prezident ASGS Muška a za Slovenskú golfovú asociáciu pán viceprezident SKGA Balogh. Trochu úsmevne nás nazvali “golfovými sirotami”, nakoľko v žilinskom kraji DNES NIE JE ani jedno ihrisko a dokonca ani jedna plnohodnotná vonkajšia tréningová plocha a pritom “naše golfové siroty” boli vždy na stupni víťazov.
Preto patrí reprezentantom nášho klubu o to väčší potlesk!!! Trochu úsmevné, ale VEĽMI smutné, pretože golf je olympijským športom a budem sa opakovať, pretože v celom žilinskom kraji nie je ani jediná vonkajšia tréningová plocha a ihrisko a napriek tomu bol, za svoju hru, Žilinský kraj vyhodnotený ako najlepší na Slovensku!!! Výsledkom tohto stavu je ubúdajúci počet golfistov najmä z radov detí a mládeže a dokonca hráčov v strednom/produktívnom veku, hoci tréneri v minulosti vychovali celkom pekný počet reprezentantov Slovenska, ktorí museli opustiť naše rady, ak si chceli zachovať výkonnosť.

Na záver dovoľte, aby som poďakoval všetkým reprezentantom za skvelé výkony v dvojdňovej bitke o najlepšieho na Slovensku – v bitke o Majstra Slovenska. Aby som poďakoval aj mestu Žilina za športové dotácie, bez ktorých sa dnes nezaobíde žiadny šport. Navyše sa nám predstavitelia mesta pokúsili pomôcť aj s trénigovým zázemím, ktoré bohužiaľ stroskotalo na Mestskom zatupiteľstve Žilina. Dúfam, že nám v najbližšej budúcnosti naše mesto aj v spolupráci so župou pomôže s realizáciou a riešením nášho najväčšého problému – tréningovými plochami alebo riadnym 18 jamkovým ihriskom.

Ešte raz gratulujem všetkým hráčom, ktorí zabojovali o skutočne veľké víťazstvo pre náš klub.

Juraj Čermák
Prezident ŽRGK

link na fotky ASGS

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *