Z klubovej kuchyne

Dobrý deň golfoví priatelia.

V našej klubovej kuchyni sa varí vo veľkom, nielen na jednej platničke s názvom ŽRGK Golf Tour 2019, ktorá je najviac vidieť. Nezabudnite, že 27.4.2019 sa v Čeladnej z tohto hrnca servíruje prvý chod. Pôvodne bol plán servírovať ho už túto sobotu, ale bol by značne studený, tak preto je presunutý na 27.4.2019.

Nedávno sme dovarili aj Valné zhromaždenie. Schválili sa všetky zákonom a stanovami dané veci. A pretože sme mali minulý rok personálne úbytky v Prezídiu (Matúš Hovanec a Matúš Machnič), chcelo to doplniť personál. A tak prišla do kuchyne nová krv v podobe Rasťa Palutku. Obom „kuchtíkom“ Matúšom ďakujeme za to, čo pre klub spravili a novú tvár vítame.

Rozvarili sme aj dotácie. Požiadali sme o dotáciu na športovú činnosť VÚC aj Mesto Žilina. Teraz je to v administratívnych rukách VÚC a mesta, či z toho niečo bude, či táto kaša vykypí alebo prihorí.

V ďalšom hrnci dlhodobo varíme reciprocity. Aj tu to vyzerá veľmi sľubne. Pre rok 2019 už máme potvrdené:
Piešťany                                             50%
Sliač                                                    50%
Ropice                                                30%
Ostravice                                            20%
Čeladná                                              30%
Rožnov pod Radhoštěm                 30%

Pracujeme postupne aj na ďalších ihriskách, nech je táto polievočka poriadne hustá. A všetkým zapojeným ihriskám ďakujeme.

Zaujímavá ponuka prišla zo Sedinu, hlavne pre milovníkov hry v Sedine, Ropiciach a Ostraviciach. Za poplatok 900 EUR získa člen ŽRGK bezplatnú hru 1x denne na 18 jamiek na uvedených ihriskách. V prípade Ostravíc a Ropíc sa toto nevzťahuje na turnaje, v Sedine vrátanie turnajových hier. Keďže táto ponuka vychádza z ročného neprenosného členstva v Sedine, zahŕňa aj ostatné reciprocity Sedina. Ale pri tom je v poplatku zohľadnený už zaplatený členský príspevok do ŽRGK. Podobne je cena koncipovaná aj pre seniorov či juniorov, vychádza z príslušnej ceny Sedinu a vždy zohľadňuje už zaplatené členské do ŽRGK. Bližšie informácie prostredníctvom e-mailu na info@golfsedin.sk. A v prípade záujmu nad 15 členov ŽRGK táto cena nemusí byť konečná.

Tak isto aj relax je dôležitý, takže pripomíname aj obnovené zľavy v Kúpeľoch Rajecké Teplice. Členovia ŽRGK majú každý deň zľavu vo výške 20% a utorok je špeciálny, kde pri návšteve medzi 19,00 – 22,00 je zľava 46%.

No a aby toho nebolo málo, tak na záver zrejme najzaujímavejší hrniec. Obnovili sa rokovanie Golf park Rajec o podmienkach hry našich členov na ihrisku v Rajci. V súčasnosti je ústna zhoda na spoločnom postupe, na podmienkach fungovania ŽRGK v GPR, na podmienkach na hru pre členov ŽRGK. Všetko sa musí dať ešte do písomnej dohody, ktorá sa v tomto čase pripravuje.  Podľa informácií od Prezidenta ŽRGK, sú jednania otvorené a konštruktívne.

Až mi to pripomína Donalda s Kimom, či Ronalda s Gorbym. Že by sa písal nový Reykjavik? No držme si všetci palce, aby to dobre skončilo. Ale veď ono to vždy nejako dopadne. A o priebehu či výsledku Vás budeme v každom prípade informovať.

Zároveň nezabudnite, že turnaj v Čeladnej je posunutý na 27.4.2019!!!!! V avizovanom snežení a 3 stupňoch hrajú maximálne eskimáci. A my sa chceme zabávať, nie mrznúť. Na jednom detskom turnaji v Trenčíne, za podobného počasia, som od jedného z našich členov počul pamätnú vetu: „Počasie, že by psa nevyhnal. Ale dieťa hrať golf áno.“ Však Maťo.

Jirko Frolka

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *